1.B třída

16.11.
Přes víkend procvičovat čtení ŽA str.34. Kdo si objednal společnou fotku, prosím o 40.- Kč - mají napsáno v notýsku.

13.11.
Dú: M - PS str.22 zelené cv. do malého sešitu, dodržovat úpravu, roztřídit nové číslice do desek
Prosím o kontrolu penálů, dětem chybí gumy!, nemají 2 ořezané tužky na psaní apod.
Zítra si přinesou všichni igelitovou tašku, aby si mohli odnést podzimní zahrádku, jinak je už vyhodíme.
Včera dostaly děti do notýsku info o návštěvě Domina, která se uskuteční ve čtvrtek tento týden.

8.11.

Dú: znovu číst slabiky a slova v ŽA na str. 31, kdo to neměl dnes podepsané, tak prosím podepsat.
Ve středu 14. 11. vyjde Náchodský deník s fotografiemi prvních tříd, dovezou nám je do školy, potřebuji vědět, kdo by měl zájem si je zde odkoupit.
Děti mají v notýsku nalepený lísteček, zaškrtnětě tam ano nebo ne a podepište, musím do zítra nahlásit počet kusů. Kdo ano, tak dejte dítěti ve středu 19,- Kč.
Pro nemocné: ŽA str. 31, Písanka str. 6, 7, M - PS 21 celá stránka

5.11.
Dú: ČJ - okopírovaný papír, číst řádky písmen v ŽA na str. 28

1.11.
Dú: M - PS str. 20 - vypočítej, rozstříhat písmenko S a slabiky, stále procvičovat čtení slabik, budu jim teď nechávat ŽA .
Dnes dostali fotky, info o ceně uvnitř, můžete si nechat a zaplatit nebo celé vrátit. Chci upozornit, že vánoční foto dělá také p. Hurdálek, přijde 5. 12. a kdo si objedná u něj, je to závazné. pošlu všem potom lístečky.

31.10.
Dú: Písanka str.3 - první tři řádky, ŽA str. 26 - číst slabiky - dnes polovina dětí neměla podepsáno, trénovat také na str. 27, někomu se stále plete a a e !

25.10.
Dú: ŽA: str. 25 - trénovat čtení slabik a slov ve cvičení s kytičkou, M - PS 18 - příklady s kostičkami
Někomu nejde skládání slabik z písmenek ( ma, má, le, lé ), prosím o procvičování!
Pokud má někdo zájem o společnou fotku ze začátku roku od p. Hurdálka, cena je: malá - A5 40.- Kč, velká A4 100.- Kč. Napište mi to , prosím, do notýsku.
Fotky také mají vyjít v Náchodském deníku některou středu ( snad ).

23.10.
Dú: M - PS str.17/ napsat 4, doplň a napiš čísla

22.10.
Dú: ŽA: str.23 číst věty s * a slova nad tím, prosím podepsat někde na stránce, vystříhat písmenko E, e

19.10.
V pondělí máme opět divadlo, tentokrát ve škole - "Africká pohádka". Platí se 50Kč, vezmu z třídního fondu.
V matematice jsme procvičovali sčítání a odčítání do 3, dám jim pár příkladů na známky. Někomu se stále plete plus a mínus, doporučuji procvičování doma.

17.10.
Dú: do malých sešitů na matematiku napsat příklady z PS str. 16 - zelený rámeček, vše jsem jim vysvětlila, zkoušeli jsme na papírek, který tam mají přiložený, měli by vědět co a jak!

15.10.
Dú: ŽA str. 20 - cvičení s kytičkou, číst písmenka
Vši už dorazily k nám do třídy! Prosím o důkladnou kontrolu hlavy a popř. použít vhodný preparát z lékárny. když tak nechat klidně jeden den doma.

12.10.
V úterý jedeme do Hronova na pohádku "Když jde kůzle otevřít", 40 Kč vezmu z třídního fondu. Po návratu proběhne ve škole fotografování žáků s vánočním motivem. Fotografie pošleme domů a v případě zájmu si je můžete zakoupit.
Něktří žáci dostali přes víkend procvičit psaní ( bič )na okop.p., protože se jim ve škole moc nedařilo. V pondělí mi to přinesou.

11.10.
Dú: nastřihat písmenko L, l a zařadit do desek, natrhat příklady a dát do desek

9. 10.
Dú: ŽA str.19/ cvičení s tužtičkou - švestky
Zítra mají mít děti ruličku od toaletního papíru!

4.10.
Dú: M - str.14 - Napiš čísla
Zítra si s dětmi uděláme projektový "Šípkový den". Nemusí si nic nosit, jen sportovnější oblečení, protože půjdeme i na chvíli ven. Kdo chce, může si přinést svůj hrneček na čaj.
Podzimních plodů tu máme už dost, příští týden budeme s nimi pracovat. Pokud byste měli doma nějakou prázdnou krabici nebo stačí jen víko od krabice
( např od bonboniéry nebo od bot ), prosím dejte je dětem na příští týden. Já budu také shánět. Děkuji

3.10.
Dú: ŽA str.17 - vyhledat a obtáhnout písmenko A, a, M, m ve cvičení prvním, natrénovat cv. se srdíčkem
Děti mají v notýskách napsané ceny za foto.
Ve vedlejší třídě se vyskytly vši, prosím o preventivní prohlídku hlavy.

2.10.
Dú: Psaní číslic str.2 - číslice 2 zbylé řádky

25.9.
Dú: ŽA str.13 - obtáhnout písmenka, trénovat - kde ve slově je hláska/písmenko M
 ( problém - dům, salám, komín, apod. )
Zítra se koná závod do vrchu, zápis a rozdávání startovních čísel probíhá od 13,00h. Začátek ve 14,00.
Děti se mohou převléci v družině, kolo si mohou ráno nechat u školy. Konec akce mezi 15,00 - 15,30 h.
Na VV zítra listy ze stromů ( stačí 2 ).

24.9.
Dú: Moje první psaní 15

21.9.
Vystříhat písmenka M a A. Pokud máte zájem o kroužky ve škole ( pohybové hry, keramika, florbal ), musíte vyplnit také přihlášku, která je na stránkách Domina. Pošlete je do školy co nejdříve. Hezký víkend

19.9.
Dú: Moje první psaní str.11

18.9.
Dú: M - PS str. 7 - rybičky
Děti dnes dostaly číslice 1 - 5, někdo si je dal hned do desek, někdo to udělá doma, několik dětí číslice neodevzdalo, tak si je musí doma vytrhat a zařadit - do zítra!

17.9.
Dú: Moje první psaní str.7

13.9.
Děti mají v notýsku nalepené informace ohledně třídních schůzek, které se konají 20.9. od 16,00 h. Prosím o podpis!
Děti, které zpívají s Beránkem, mají v notýsku info o změně termínu Poříčských slavností .
Dú: ŽA str.5 - vybarvit písmenka

11.9.
Dú: Živá abeceda str.2 - cvičení dole, najít stejný tvar a vybarvit
Velký problém - boty s tkaničkami!

10.9.

Dobrý den, máme za sebou první týden, kdy jsme se seznamovali se školou, procvičovali jsme zrakovou a sluchovou paměť, povídali jsme si a také kreslili, zkusili jsme i první uvolňovací cviky. Dnes jsme začli pořádně pracovat a děti dostaly první domácí úkol - mají ho označený v PS v matematice ( str. 3 ). Měly by vědět, co mají dělat! Zjistila jsem, že máme problém s pojmy "první, poslední v řadě" a také se sluchovou analýzou a syntézou - např. já řeknu p - e - s a oni musí spojit a vyslovit pes. Budeme procvičovat a můžete i doma zkoušet.