2. B třída

18.10.
Bude možnost vánočního focení s p. Hurdálkem (termín bude upřesněn), objednávky jsou závazné. https://www.fotografhurdalek.cz/
DÚ: přečíst z čítanky "Kamarádi v kožíšku" str. 29

17.10.
V neděli pořádá rodičovská unie "Drakiádu". Kdo má zájem předvést svého draka, tak sraz je ve 14,00 hod. před školou. S sebou si také vemte buřtíky! Budeme opékat u Hasičárny.
Dnes mají děti za úkol připravit se na diktát - učeb. str.22/3

Na příští týden přinést každý jednu větší zavařovací sklenici!

16.10.
Info: Zítra jdeme do knihovny na besedu  " Jak se rodí knížka". V pátek 1. hodinu budeme mít vyjímečně TV místo dnes, bude tam ukázková hodina basketu pro malé děti.
Vytvořte a přineste do 30. 10. jakýkoliv výrobek na téma dušičky, který by bylo možné zavěsit.
Pro nemocné: ČJ - PS str. 7/5, procvičování vět rozkazovacích a přacích, Písanka 13, M - PS 9/3, 5 - do  seš., 6, str.10/ 4, 7

10.10.
Milí rodiče, mám pro Vás vzkaz od p.hospodářky z jídelny, děti 2. tříd mají často nepřihlášené obědy. Prosím, dohlédněte a zkontrolujte, zda jste přihlásili obědy na celý měsíc, možné je to přes web.stránky nebo přímo v jídelně u přístroje - tam mohou děti i samy. Děkuji

8.10.
Informace : Ve čtvrtek ráno v 7,15h sraz před školou, odjezd v 7,30h autobusem, návrat kolem 12,00h. S sebou jako vždy vhodné oblečení a obutí, něco nepromokavého, svačinku a pití, drobné kapesné.

3.10.
Do příštího týdne mají děti za úkol naučit se zpaměti básničku z čít. str.26/ Říjen.
Příští týden jedeme ve čtvrtek na exkurzi - Perníková chaloupka, Ráby u Pardubic, vstupné     ( 80,- ) uhradíme z třídního fondu, dopravu potom dopočítáme.
Prosím podepsat lístky a poslat zpět. Podrobnější info příští týden pošleme.

1.10.
Ve čtvrtek přijde fotograf, opět, buď si fotky necháte nebo vrátíte.

27.9.
V pondělí by měli všichni už umět abecedu - vyjmenovat.
Na PČ prosím vylisovat pár listů.
Pro nemocné: ČJ - učeb. 14/3 napsat do ČJ - Š, str.15 ústně, přečíst!, pamatovat!, Písanka 7/Zapisuj slova, která začínají ..., M - PS 24/5, 25 - rýsuj

26.9.
Pro nemocné: ČJ - do pondělí umět celou abecedu, PS - 5/5, učeb. 14/1, 2, cv. 2 a 3 z okopírovaného papíru, M - PS 24/1, 2, 3

25.9.
Zítra přijde paní knihovnice do třídy, kdo má doma nějakou knížku půjčenou před prázdninami, tak jí přinese vrátit!

24.9.
Pro nemocné: ČJ - PS 4/1, 5/4, umět abecedu až po písmenko K ( je v učebnici na str. 108 ), M - PS str.21/5, 23/1, 2, 4,  Prv. - str.6/1

20.9.
Pro nemocné: ČJ - PS 3/10, Písanka 4, 5, M - PS 17/5, 18/2, 20/1, 2, Prvouka PS str.4, 5/5

18.9.
Připomínám - zítra třídní shůzky od 16,00 h. Od příštího týdne dochází ke změně rozvrhu, vysvětlím na tř.schůzce.
Dnes někteří dostali lístky, zda souhlasíte s jejich účastí na tradičních cyklo závodech "Do vršku". Koná se příští týden 25.9. Do zítra přinést podepsaný souhlas.

11.9.
Dnes děti dostaly lístky ohledně tř. schůzek, prosím podepsané vrátit.
Měly by mít ve škole číslice z loňského roku, budeme je ještě nějakou dobu používat.
Dnes nemají DÚ.

Opět dětem 1. st. nabízíme lyžařský kurz Soptíkovo lyžování v Olešnici v Orlických horách. Tentokrát v termínu 10. - 14. února 2020. Kurz bude probíhat v odpoledních hodinách od 13 do 17:30 h, je veden zkušenými instruktory a je vhodný pro úplné začátečníky i pro pokročilé lyžaře. Máte-li zájem, hlaste se u p. uč. Borsové nebo u tř. uč.

6.9.
Od příštího týdne už začnu dávat opět domácí úkoly. Je potřeba, aby děti doma stále nahlas četly, budu to kontrolovat! V pondělí by už měly mít všechny pomůcky, někomu chybí mazací tabulka, někdo neměl barevné papíry. Také učebnice a PS na Prv. dnes někomu chyběly, musí si přes víkend doplnit.

3.9.
Hezký den všem, hlásím se opět po prázdninách a píši pár informací: dnes děti dostaly PS a malé sešity, prosím o obalení pokud možno do konce týdne, sešity si pak vyberu. Zítra už pojedeme podle rozvrhu a máme TV, takže by děti měly mít věci na cvičení, možná půjdeme ven. Kufříky prosím také co nejdříve, kdo ještě nedonesl. Přihlašovací lístek do družiny musí být vyplněný i z druhé strany, jinak ho vracím na doplnění. Ostatní informace o placení apod. až na třídní schůzce 19.9.
V neděli 8.9. se konají Poříčské slavnosti a potřebujeme zpěváky, kteří by tam na úvod zazpívali s p. Úlehlovou, pár dětí se přihlásilo, to je super, zkouška se koná ve čtvrtek 5.9. ve 14,30 ve školní družině.