25.9. PRV-PS-str. 8 - vystřihnout a nalepit obrázky do dvou rámečků.

Pro nemocné: Čj-uč. str. 31-32/cv. 4, 5, str. 17/cv. 1, 2, 3-ústně nebo na fólii. G-rýsování do sešitu podle zadání (pojmy bod, přímka, úsečka), PRV-PS-dokončit str. 7, str. 8/cv. 1, 2, AJ-doplňovat číslovky k číslům (kopie), učit se číst číslovky. počítáme do 12-práce s kartami.

24.9. D.ú.: Čj-PS-str. 4/cv. 4 (seřadit podle abecedy).

21.9. Čj-PS naučit se báseň cv. 1 (do konce týdne)+připomenout si abecedu.

Od pondělí máme celý týden geometrii. Vyberu si čtenářské listy.

Vybíráme částku 851,-Kč (sešity, pracovní sešity, kopírování, Unie rodičů).

Ve středu 26.9.2018 proběhne cykl. závod Časovka do vrchu. Prezentace od 13:00 hod. Start první kategorie ve 14:00 hod. Děti mají k vyplnění přihlášky. NUTNO PŘINÉST V PONDĚLÍ. Hezký víkend M. Hofírková

20.9. D.ú. M7-str. 12/cv. 4 (2 sloupce)-možno použít dnes vyrobený násobilkový domeček, PRV (na úterý) str. 7-vybarvit dopr. značky.

19.9. M1 - učeb. str. 7/cv. 28 (první dva sloupce), Aj - vystřihnout (podlepit) karty s čísly. Zítra se těším na třídních schůzkách. M. Hofírková

18.9. Ještě někteří neodevzdali podepsanou informaci o třídní schůzce.

D.ú.: Čj2 - PS str. 7/cv. 8 (opsat a zakroužkovat modře tvrdé souhlásky s y/ý, červeně souhl. měkké s i/í)

14.9. Aj-kopie cv. 4-křížovka (na úterý). Začínáme s čtenářským listem-každý den 10 min. hlasitého čtení před rodiči, zapsat knihu a počet stran+podepsat. Jedná se o každodenní trénink, o víkendu stačí jeden den. Další kolonka je pro počet přečtených stran tichým čtením - stačí 4x týdně. Posílám k podpisu informace k třídní schůzce a přihlášku do kroužku hravé matematiky pro zájemce. Hezký víkend M. Hofírková

Pro nemocné: ČJ-PS str. 6/cv.2, 3, 4 b, d (a, c-do sešitu Čj2). M7 (PS)-str. 11/cv. 4, 5. Aj - kopie cv.2 vpředu, cv. 1 vzadu.

11.9. M - podlepit čtvrtkou a rozstříhat násobky 6. Zakoupit dvoje měkké desky na zakládání eurofolií a eurofolie (materiály na Aj a kopie z ostatních hodin).

Aj - posílám informace a slovníček pro domácí učení (není potřeba nosit zpět do školy)

10.9. M -procvičování násobení a dělení v oboru násobilek 1-5. Pokračujeme řadou násobků 6. Doporučuji trénovat doma-někteří pozapomněli.

D.ú.: M7 - PS ze 2. třídy - str. 11/cv. 5 (růžový rámeček)

7.9. Aj - v sešitě vybarvit postavičku chlapce nebo dívky, ne balonky. Pohodový víkend přeje M. Hofírková

6.9. Dnes jsme probrali systém oprav v Čj-viz sešit Čj 1.

Milí rodiče a žáci, mé jméno je Milena Hofírková a jsem novou třídní učitelkou ve 3. třídě. Tímto vás všechny zdravím do začátku nového školního roku a přeji, ať se všem daří a dobře se nám společně pracuje:-)

3.9. Podepsat učebnice a pracovní sešity, vše obalit, vyplnit osobní údaje žáka v žák. knížce a nalepit školní údaje na titulní stranu. Na neprůhledné obaly nalepit štítek se jménem. Na matematiku ještě ze 2. třídy využijeme pracovní sešit ALTER č. 7. Většina dětí na konci šk. roku odevzdala, ale někteří jej mají doma. Prosím dohledejte a přineste. Děkuji M. Hofírková

1.9.  Na úvod několik důležitých informací:

Zahájení plaveckého výcviku je již příští pondělí 10.9.2018 - žáci dostanou lístečky s podrobnostmi hned první den.

Zápisové lístky do družiny je nutno vyplnit na zadní straně a přinést v úterý 4.9.2018

První sadu sešitů jsem pro děti objednala přes školu. Pokud dopíší nějaký sešit v průběhu roku, nový už ve škole nedostanou a musí si jej dokoupit.

Pokud máte někdo možnost zásobit třídu papíry z jedné strany potištěnými, budeme rádi. Využijeme na kreslení o přestávkách i v                 případě zapomenutých sešitů.

Potřeby žáka 3. třídy

Přezůvky, ručník s poutkem, plátěná taška nebo pytlík s věcmi na TV (ven i do tělocvičny, pevná cvič. obuv podmínkou (bílá podrážka do tělocvičny)

Kufřík nebo zavíratelná krabice (od obuvi) rozměr cca 24cmx30cm i delší: temperové barvy, plastová paletka, vodové barvy, kelímek na vodu, hadřík, štětce kulaté a ploché-obojí 1 slabší a 1 silný, voskovky, modelína, suché pastely větší balení, barevné papíry, igelitový ubrus 40 x 60 cm (i větší), vysouvací lepidlo, lepidlo Herkules tekuté, pracovní oděv-starší triko nebo košile.

Pozn.: Doporučuji zakoupit výtvarné potřeby např. značky Kohinoor nebo Centropen z důvodu lepší kvality ne čínské.

Penál: 2x tužka č. 2, 2x tužka č. 1, ořezávátko, guma, pastelky-12 barev, ostré nůžky se zaoblenou špičkou, pero na psaní (ne gumovací)

Mazací bílá tabulka A4 s fixem a hadříkem, průhledná fólie A4 propisovací, plast. košík do lavice- 37 x 24,5 x 6 cm, linkovaná podložka A4-1 ks, pravítko 30 cm dlouhé, pravoúhlý trojúhelník s ryskou, kružítko, náhradní tuha do kružítka