31. 3.

Tak jsem tu po nějaké době s úkoly z vlastivědy a přírodovědy. Všechno prosím vypracovávejte do sešitu co nejpečlivěji - budu kontrolovat a nejspíš známkovat. Hlavně ale na sebe dávejte pozor.

Sem budu dávat úkoly jednou týdně. Pravděpodobně v pondělí nebo v úterý.

PŘÍRODOVĚDA: Nakreslete obrázek lesa (více druhů stromů - listnaté, jehličnaté) klidně i s několika živočichy. Na straně 31 v učebnici (nahoře) je vypsáno, jaký význam pro nás les vlastně má. To k obrázku napište - popovídáme si o tom ve škole.

VLASTIVĚDA: Napiš informace o obci, ve které žiješ (název, počet obyvatel, rozloha, nadmořská výška, + další...) Nakresli znak nebo vlajku a vypiš některé zajímavosti, které můžeme v obci najít. Prostě jde o takové představení tvé obce (ne všichni možná jsou z Velkého Poříčí, já bych třeba psal o Náchodě).

A to je pro dnešek všechno.

Opatrujte se.

Ondřej Hůlek

 

30.3. Milánkové, asi jsem vás některé přechválila!  :-(

Proč ještě nemám v mailu úkoly ze středy 25.3.???? Dnes vám tu přibyly další, tak zaberte, Adélo, Dane, Jirko, Verčo, Taro, Lukáši, Vendulo a Davide! Týno, Ty mi pošli to opravené cvičení, ano?

Oba Michalové mají pochvalu za píli!

Víkend skončil, tak zase šup do práce! :-)

I. H.

 

29.3. ANGLIČTINA

Dobrý den děti,

zasílám práci na další týden. Ukočnili jsme 2. lekci, ve které jsme se naučili pojmenovat části domu a zopakovali si vazby THERE IS, THERE ARE. Na youtube shlédněte toto video, jedná se o opakování částí domu, pro lepší porozumění si zapněte titulky:

 https://www.youtube.com/watch?v=R9intHqlzhc

Do pátku 3.4. na samostatný papír nakreslete Vás dům/byt. Popište do obrázku jednotlivé místnosti a do emailu o něm  napište 7 vět (např. kuchyň je vedle jídelny, obývací pokoj je vedle koupelny, v koupelně je záchod atd.). Inspirací Vám může být článek v modrém rámečku v učebnici na str. 12. Nákres, prosím, vyfoťte a pošlete emailem jako přílohu (pozor, ať je to čitelné). Váš dům/byt popište do emailu = na počítači. Nezapomeň se podepsat. Práce budou hodnoceny.

email: luca.machova@seznam.cz

30.3. Krásné mrazivé dopoledne, zlatíčka, byla jsem v úžasu, jakým fofrem jste mi někteří zaslali vyřešená cvičení z ČJ a navíc bez chyb nebo jen s drobnými chybičkami... Mám z vás radost! Na geometrii se nikdo neptal, z toho soudím, že odkaz na video vám fungoval a všichni jste pochopili, co po vás chci. Paráda!! Víkend byl teploučký a slunečný, věřím, že jste měli dost času k odpočinku, tak se zase dáme do práce  :-)

Č - pustíme si nejdřív video... nic nového v něm nenajdete, ale zopakujme si zde, co byste už měli vědět

    - a teď sami: s. 86 - přečtěte si pozorně oba žluté rámečky

    - s. 86/cv. 2 a 3 (stačí, když si zkusíte jen ústně)

    - s. 87 - přečtěte si pozorně cv. 1

    - PS s. 55/cv. 2 a uč. s. 84/ cv. 8 (pošlete mi prosím do mailu)

 

M - Osově souměrné útvary - vložila jsem vám všem do PS dva listy s "tečkovanými obrázky" - vyznačte si červenou pastelkou podle pravítka chybějící osu a dokreslete druhou polovinu obrázku - vyberte si kteroukoliv za tří stran, které jsem vám dala (další stránky uděláte zase jindy)

    - uč. s. 55/ cv. 23, 24, 26 (na papíry)

    - uč. s. 55/ cv. 27, 29, 30 a 31 (na papíry vypočítej, ale odpovědi mi pošli do mailu)

 

Upozorňuji rodiče, že k tomu, aby žáci mohli mít uzavřený ročník, je třeba, aby vypracovávali zadané úkoly a požadovaná cvičení do mailu zasílali včas. Děkuji za pochopení.

Mějte se prima, buďte pilní, zase se vám ozvu nejspíš ve čtvrtek 2.4.  :-)

I. H.

 

25.3. Tak vás musím moc pochválit! Skoro všichni jste si vyzvedli učebnici M a PS (kdo jste ho neměli u sebe)! Díky za skvělou spolupráci!

M - zkusíme geometrii - nejdříve si pusťte video Obvod obdélníku a čtverce (citovaných stránek si nevšímejte, jsou podle jiné učebnice) zde

      Nyní si vezmi svou učebnici M 2. díl s. 51 a pozorně si přečti cv. 1

      -  zkus vypočítat (pomocí vzorce) cv. 2, 4 a narýsuj cv. 5

      - teď si zase pozorně přečti na s. 52 cv. 1

      - zkus cv. 4

      BONUS pro šikulky: s. 52/cv. 5

 

Č - s. 84/cv.7 - nejprve srovnejte vlastní jména v každém sloupečku podle abecedy a potom je převeďte do pádu podle zadání

         84/6, 9, 10 - pokud máte možnost, cvičení 6 a 10 ofoťte (nebo napište přímo do mailu) a pošlete mi je, ať vidím, jak vám to hezky jde

 

Už od některých z vás dostávám krásné maily, aspoň se mi tolik nestýská  :-)

Mějte se krásně, nezlobte a buďte všichni zdraví!

I. H.

 

25.3. ANGLIČTINA

Dobrý den děti,

zasílám Vám odkaz na internetové stránky, kde si můžete procvičit látku 2. lekce - jedná se především o názvy částí domu a předložky. Na email luca.machova@seznam.cz mi napište, jak Vám to šlo a jak ovládáte slovíčka 2. lekce. S pozdravem Lucie Machová

https://zsbcupice.cz/hot-potatoes/anglictina/4-rocnik/rooms/rooms1.htm

23.3. Vážení rodiče, vzhledem k nejasné situaci, týkající se opětovného nástupu dětí do školy, Vás prosím, abyste si ve škole vyzvedli pracovní sešit z matematiky (2. díl) a učebnici matematiky (3. díl). Budeme je potřebovat k další práci. Stačí přijít vchodem od jídelny, ve vestibulu si na zemi (vlevo od vchodu) najít správnou kupičku a hned můžete odejít.

Škola pro Vás bude otevřena v úterý (24.3.) v 15 - 16 hodin a ve středu (25.3.) v 10 - 12 hodin.

Děkuji za pomoc a pochopení. I přes veškerá omezení, která nás postihla, Vám všem přeji krásné jarní dny.

 

20.3. Tak co, miláčkové, jak vám to jde? Pokud se vám bude chtít, budu ráda, když mi do mailu napíšete, jak trávíte volno, s čím pomáháte rodičům, prarodičům nebo starším lidem v sousedství, jestli zvládáte zadané úkoly bez potíží a vůbec co celé dny děláte... :-)

Chápu, že se vám možná zdá, že na vás valíme spoustu práce, ale kdybyste chodili do školy, věřte, že bychom toho dělali mnohem víc. Předpokládám, že od úterý máte hotovo, napíšu vám tedy další práci. Minule bylo víc matematiky než českého jazyka, proto to dnes obrátím. Víkend si nechte volný, ozvu se zase nejspíš ve středu. :-)

Č uč. s.82/9, 83/2, 83/4 doplň a napiš (na papír, který si vložíš do připravených desek)

        s. 82/8 - napiš si pod sebe všechny vzory podstatných jmen rodu mužského a připisuj k nim uvedená slova

                   - nakresli obrázek z cirkusového prostředí

M uč. s. 54/12, 15 (pozor na nuly!), 19 (odhad ne, vypočítej a proveď zkoušku)

Mějte se hezky a nezlobte!!!

I. Havlová

 

 

 

Milí žáci,

nejdůležitější v těchto dnech je, abychom všichni zůstali zdraví. To, že nechodíte do školy, se dá nakonec docela dobře využít. Můžete číst knížky, pomáhat rodičům a prarodičům, koukat na zajímavé filmy nebo dokumenty v televizi, hrát hry,... Učit se můžete i s televizí - každé dopoledne je na České televizi pásmo pořadů UčíTelka. To už ale asi víte. O nabídce různých dokumentů na webu České televize nebo jinde na internetu ani nemluvím.

I já Vám ale musím dát nějaké drobné úkoly:

VLASTIVĚDA - zpracuj odpovědi na otázky z učebnice na stranách 6 a 7. Je jich celkem osm. Některé odpovědi můžeš vzít trochu podrobněji a napsat něco víc. Můžeš u kterékoliv z nich udělat obrázek (budu rád). Zapiš vždy prosím i otázku, ne jen odpověď. A dbej na úpravu.

PŘÍRODOVĚDA - ve škole si budeme povídat o jarní přírodě. Na straně 52 -53 v učebnici je řada živočichů, které vypiš do sešitu a roztřiď je do skupin podle zadání (úkol č. 1 na str. 53). Pokud se ti povede udělat i úkol č. 2 s rostlinami, bylo by to skvělé! A mimo zadání úkolů: pozoruj přírodu, koukej se kolem sebe, zajímej se o svět!

A čtěte knížky, které Vás baví!!!

Zdraví Vás

Ondřej Hůlek

 

19.3. ANGLIČTINA

 - přečti si článek v učebnici na straně 12 - pod textem obyčejnou tužkou odpověz na zadané otázky

- vypracuj celé strany 10 a 12 v pracovním sešitě

- pokud něčemu nerozumíš, kontaktuj mne na email: luca.machova@seznam.cz

17.3. Miláčkové,

i přesto, že si, jak doufám, pilně procvičujete a sledujete vysílání pro školy na čt 2, je potřeba, abychom i nadále pracovali spolu. Poproste rodiče, aby vám vyčlenili jakékoliv desky a sehnali pár čistých papírů (nejlépe A4). Úkoly, které vám tu budu nyní zadávat, vypracujete a budete si ukládat do těchto desek a až se tu opět sejdeme, odevzdáte mi je a já si zkontroluju, jak jste pracovali a co vám šlo a nešlo. (Samozřejmě pokud bude úkol do pracovního sešitu, vyřešíte ho tam. Budete-li chtít některé cvičení napsat na počítači, můžete ho také vytisknout a vložit do desek.)

1) máte měsíc na to, abyste přečetli alespoň 1 knížku - na papír napíšete její název a autora, jméno ilustrátora, hlavní postavy, stručně popíšete děj (obsah) knihy a přidáte, co se vám na ní líbilo či nelíbilo, případně proč jste si právě tuto knížku vybrali, zvláštní úkol na závěr: nakresli vlastní ilustraci nebo napiš dopis hlavnímu hrdinovi nebo spisovateli

2) M uč. s. 53/cv. 6 - dělení se zkouškami

                     cv. 1, 4,5 - slovní úlohy

                     cv. 8

3) Č uč. s. 83/cv. 1 a) vyhledejte v textu 8 podstatných jmen a určete jejich rod, číslo, pád a vzor

                            b) vysvětlete význam slov úpatí, ucaprtaní, obzor, cimbuří

                            c) vyhledejte v textu, kde hrad stál a jak vypadal a nakreslete ho

                    cv. 3 sestavte známá přísloví a pořekadla, napište je a stručně vysvětlete

 

Hezký den, já se zase ozvu!

 

16.3. Milé děti,

ne, škola nekončí, nebojte se, udělejte si úkoly, na které stačíte, které vás baví, a když vám něco nepůjde a nepomůže ani rodinná rada, napište mi nebo počkejte, až se uvidíme. Nic se neděje, že zameškáme. Není to vaše vina. Užijte si volno, pomozte doma a buďte zdraví.

Nejdůležitější učivo z Čj máme probrané - opakujte si vyjmenovaná slova a psaní i/y v koncovkách podstatných jmen podle vzorů. Hodně čtěte a každý den alespoň dvě stránky nahlas! Už se těším, až si poslechnu, jak jste se zlepšili.

Z matematiky si procvičujte počítání zpaměti, násobilku, písemné sčítání a odčítání, násobení dvojciferným činitelem a písemné dělení jednociferným dělitelem. To je nejdůležitější.

Nyní vám ještě pošlu několik odkazů, kde můžete procvičovat a opakovat si učivo:

www.ceskatelevize.cz   -Učí Telka  zábavně vzdělávací program pro žáky 1. stupně, začátek v 9 h, výuka pro 4. ročník probíhá v 10:50 h - 11:15 h (dnes vyjmenovaná slova po b, l, m)

www.onlinecviceni.cz   -procvičování Čj a M

www.skolakov.eu  -procvičování zábavnou formou

www.fraus.cz/cs/ucenidoma  -nakladatelství zdarma zpřístupnilo všechny své elektronické učebnice pro ZŠ a SŠ

www.nns.cz  -nakladatelství Nová škola volně zpřístupnilo své interaktivní učebnice

www.skolasnadhledem.cz   - online procvičování pro žáky ZŠ i SŠ

www.scio.cz/pro-deti-a-rodice/procvicovaci-testy.asp   -stovkytestů z M a Čj pro žáky 3.-9. tř. (zaberou 10-20 minut, objeví se i správné řešení) Testy jsou zdarma, kvůli nastavení eshopu však krok "Výběr platební metody" nelze zrušit. Proto prosím zadejte jakoukoliv platební metodu a po dokončení se objednávka automaticky zaplatí. Testy se odemykají každou hodinu.

www.matika.in/cs/   -matematika pro 1.-9. ročník ZŠ v hravé formě

Až se situace uklidní a znovu se spolu sejdeme ve škole, holt budeme muset trochu zabrat... Nebojte, co nestihneme, necháme si na příští rok :-)

Mějte se hezky, přeju vám pevné zdraví a hodně sluníčka!

I. Havlová  (i.havlova@zsvporici.cz)

 

16.3. ANGLIČTINA

 - vzhledem ke stávající situaci zadávám práci na měsíc březen:

- opsat si do slovníčku slovíčka z druhé lekce - nějaké tam již máte, doplňte, co Vám chybí - najdete je na konci pracovního sešitu. Výslovnost doděláme společně ve škole.

- nauč se zpaměti pedložky místa, které jsme si psali do školního sešitu - IN, ON, UNDER, BEHIND, NEXT TO, OPPOSITE, BETWEEN - můžeš si udělat cvičení na této stránce: https://agendaweb.org/exercises/grammar/prepositions/place-2 - pokud nějakému slovíčku nebudeš rozumět, vyhledej jej v google překladači

5.3. Č PS 52/25 (diktát si napíšeme po jarních prázdninách)   

        čít. s. 109 - naučit básničku Jarní psaní zpaměti

3.3. Aj - kdo nepsal 28.2. test na sloveso CAN, bude ho psát v náhradním termínu 5.3.

2.3. Č 81/5

        Prosím rodiče, aby napsali do žákovské knížky ke kontaktům i e-mailovou adresu, abychom mohli posílat úkoly nemocným dětem touto cestou. Děkuji.

 

27.2. Aj - na 28.2. si zopakuj sloveso can/can´t a tvoření otázek. Zopakuj si také slovní zásobu 1. lekce, budeme psát test.

24.2. Č 79/4

        Omlouvám se rodičům, kteří skladují starý papír pro školu. Z rozhodnutí vedení školy nebudeme prozatím papír vybírat, neboť v obci je zavedený fungující systém sběru. Děkuji za pochopení.

 

20.2. M 42/9 - uč.

 

19.2. Č 77/10 - uč.

        Vážení rodiče, zástupci Unie rodičů Vás zvou na již pátý školní ples. Každý žák dostal jednu vstupenku s průvodním lístkem, buď si ji prosím kupte, nebo vraťte. Děkuji.

 

17.2. Č  pracovní list 42/1 (vybarvi podle vzoru)

 

Pokyny před odjezdem na Soptíkovo lyžování.docx (8,4 kB)

28.1. Č 48/15 - PS  vzor: nad zoranými poli (moři)

 

27.1. M 35/2 PS - dopočítej

        Ve středu si na přineste vyšívací bavlnky a (velkou tupou) vyšívací jehlu!

        Ve čt 30.1. bude tradiční karneval na ledě. Připravte si masky. Dostanete výpis vysvědčení, nezapomeňte si desky! Teple se oblékněte, nezapomeňte rukavice, čepici a svačinu. Vyjdeme společně v 8 h od školy. Nejdéle v 11:30 h půjdeme z ledu a pak hned do jídelny... Kdo se odpojí cestou domů, bude mít od rodičů lísteček se svolením.

 

22.1. Ve škole se opět objevily vši, prohlédněte dětem pečlivě vlasy!!!

        M 26/8 (zkoušku nemusíte psát)

 

20.1. Č příprava diktátu 61/5

        školní kolo recitační soutěže bude 13.2.!

 

16.1. Už je 14 dní po Vánocích a ještě stále nemáte ve třídě všichni svůj ručník!

        Č 58/4

 

9.1. Č na pondělí se naučte básničku podle vlastního výběru (nejméně 4 sloky)

        Kdo si po Vánocích nepřinesl vypraný ručník, doneste si ho!

 

8.1. M 17/17 - prvních 6 příkladů se zkouškou

    na Pč: kousek látky, jehlu, nit a různé knoflíky (se 2 a 4 dírkami)

 

18.12. M 15/7 - učeb. (bez odhadu) (Adéle se omlouvám, za chybně zapsaný úkol, ale jinak všichni napsali správné cvičení podle zápisu v notýsku a instrukcí v hodině.)

16.12. Č 47/3

13.12. Č pracovní list -podstatná jména

12.12. Velká pochvala Vojtovi M., Anetce, Taře, Danovi a Lukášovi za pomoc při přípravě vánočního jarmarku! Díky také všem, kdo donesli šišky!

Příští pátek 20.12. bude projektový Vánoční den, žáci 2. stupně si pro nás připraví české i světové vánoční tradice, zazpíváme si společně pár koled a uděláme si malou třídní besídku. Přineste si cukroví na ochutnávku, hrneček na čaj (kdo budete chtít) a stolní hry. Během příštího týdne také přineste dárky do vánoční tomboly (přibližně v hodnotě 50 korun)! Dejte si záležet při jejich výběru a hezky je zabalte :-) Končit budeme v 11:45 h.

 

6.12. M 5/16 - 6 příkladů se zkouškou

4.12. Č 43/13 d)

Máte-li možnost, vyrazte o víkendu do lesa na borové šišky. Potřebujeme je na dokončení výrobku pro Vánoční cinkání. (Zatím děkuji Anetce a Danovi.)

Ve středu 11.12. zveme rodiče a veřejnost na tradiční Vánoční cinkání (vánoční prodej výrobků našich žáků spojený se společným zpíváním pod vánočním stromem). Prodej bude zahájen v 15:30 h, zpívání s dětmi z MŠ bude v 16:30 h.

Ve čtvrtek 12.12. proběhne Den otevřených dveří, od 15:30 do 18 h budou konzultace pro rodiče o chování a prospěchu dětí.

2.12.

Zítra od 10:30 h div. představení Dva sněhuláci v JD Hronov. Vstupné 50 korun. Doučování bude.

28.11. Č 38/8 - uč.

 

25.11. M 24/6,8 - PS

Zítra v 10:15 h divadelní představení Pohádka ze starého mlýna (v MU) 50 Kč (zaplatím z třídního fondu). Přijdeme o Čj, nahradíme si místo Tv.

Vstupné na exkurzi do Vánočních ozdob bylo 20 Kč, zdobení kouličky 40 Kč, krabička 10 Kč (70 Kč zaplaceno z třídního fondu)

Už mám u sebe fotky od p. Hurdálka. Dostanete je po zaplacení.

21.11. Č 37/4

Zítra píšeme Opakovací test z matematiky (písemné sčítání, odčítání a násobení, dělení se zbytkem zpaměti, zaokrouhlování, písemné dělení - vše v oboru do 1 000)

 

18.11. Č příprava diktátu 35/6 - uč.

        Zítra si přineste Anglický jazyk - první hodinu učíme! Druhou hodinu nebudeme mít celou, nemusíte si vlastivědu brát. Odjíždíme v 9:30 h od školy. S sebou si vezměte svačinu a peníze, pokud si budete chtít v prodejně nějaké ozdoby koupit. Fotit během exkurze můžete, ale za vaše foťáky a mobily nezodpovídám!  (Kdo potřebuje, vezme si kinedryl a igelitový sáček.) Vrátíme se asi kolem 15. hodiny.

Oběd vám všem odhlásím.

 

13.11. Č 35/2 - učeb.

        Zítra máme poslední hodinu plavání! Odjezd v 7 h jako vždy. Místo Tv si vezmeme 5. h matematiku!

 

12.11. Zítra jdeme místo Pč a čtení na besedu do místní knihovny - téma: Ilustrátoři dětských knížek

 

11.11. M 20/8, 9 - PS (zápis slovní úlohy nedělej)

 

8.11. V úterý si napíšeme kontrolní práci z českého jazyka (párové souhlásky, vyjmenovaná slova, slova protikladná a souznačná, souřadná a nadřazená, kořen slova, psaní předpon a předložek, zdvojené souhlásky na hranici předpony a kořene)

 

7.11. Č 32/4 učeb.

 

6.11. M 41/5 (bez zkoušky)

Unie rodičů připravuje pro děti naší školy akci Od sklepa po půdu. Děti dostaly lístečky s informacemi.

 

4.11. Č 29/4

( + příprava diktátu 31/5)

V úterý 5.11. začíná doučování! (Zůstaneme ve třídě hned po 5. vyučovací hodině.)

 

25.10. Č 21/5 - PS

V pondělí 28.10. je státní svátek, 29.-30.10. jsou podzimní prázdniny.

 

23.10. M 31/13

Na Pč si připravujte vylisované listy stromů a keřů (různé velikosti i barvy)

22.10. Aj - str.43 poslech, PS str.45/8 abeceda (O,R,S,K,X,W)

DÚ PS str.46/1 clothes + food, rozhovory v kavárně

 

18.10. Aj - str. 43, PS str.45/7, at a café - rozhovory

DÚ - rozhovor v kavárně s menu, příští týden test na slovíčka Food and drinks + breakfast, lunch, dinner

 

18.10. Č 28/6  (+ připravit se na diktát 28/7)

            Od listopadu do konce února nabízím doučování pro žáky ohrožené školním neúspěchem, které bude pravděpodobně probíhat v úterý po 5. vyučovací hodině. Děti budou mít možnost procvičit si učivo, příp. si nechat dovysvětlit probíranou látku.

 

17.10. Aj - str. 43 Do you like..?, nová slovíčka, abeceda (A,B,C,D,F,L,M,N,T,V,Z)

DÚ str. 43 číst text případně zpaměti, dobrovolně vymyslet další sloku, naučit se 5 nových slovíček psát

 

17.10. M 26/30

            procvičujte násobilku

 

15.10. - Aj str. 42, menu, doplnění am,is, are, have + - ? do vět

DÚ  dokončit si dolepení potravin + první stránku svého menu(např. Sara´s café), opakovat si slovíčka

 

14.10. Č pracovní list (strom)

 

11.10. - Aj - str.42, at the café, PS str. 42/2, výslovnost slovíček

DÚ načit se a psát slovíčka ze slovníčku, přinést si výstřížky nebo "slevy" Penny, Lídl, Kaufland... na výrobu MENU, příští týden test na doplnění is,are,am, have got + - ?

 

11.10. M 26/24 - poslední čtyři příklady se zkouškou

 

10.9. Č denně trénovat PLYNULÉ hlasité čtení!!!!!!

10.9. - Aj - 9. lekce str. 42, nová slovíčka Bug café, I like x I don´t like

DÚ načit se nová slovíčka číst uč. str. 42 menu (co si pamatují z hodiny)a psát (slovíčka ze slovníčku food....), ústně říci, co z toho mám rád a co ne

 

8.10. M 25/16 (zkoušku nemusiíš psát)

 

8.10. - Aj - doplňovačka tvarů slovesa být + mít v jed. čísle + - ?, dokončení rozhovorů At the shop

DÚ příprava na 9. lekci - najít doma, v obchodě anglická slovíčka (6) z okruhu potravin a nápojů, opakovat si sloveso HAVE

 

4.10. Aj - zápor have not-haven´t got, píseň My Bonnie, opakování rozhovorů At the shop

DÚ příští hodinu dozkoušíme rozhovory,opakovat si sloveso HAVE GOT (příští týden na něj bude test)

 

4.10. Č 17/14 - PS

 

3.10. Aj - opakování have got, přivlatnění Whose... Jet´s, slovíčka oblečení, text písně My Bonnie

DÚ PS str.38/1,2 + text My Bonnie plynule číst + zopakovat si rozhovory V obchodě na zkoušení

příští týden test na sloveso have got

 

1.10 Aj - přivlastňování Whose T-shirt is this? + odpověď Jet´s T-shirt... poslech uč. str. 39/53, procvičování rozhovorů

DÚ - příští hodinu test na slovíčka oblečení, dobře se připravte

 

30.9. M 14/89

Je třeba, aby měly děti (zvláště děvčata s dlouhými vlasy) na plavání koupací čepici! Opravdu není v našich silách třemi fény vysušit všem dětem vlasy dosucha. Navíc začíná být chladno, děti potřebují vhodnou čepici i na cestu z bazénu.

Ve čtvrtek 3.10. bude fotografování dětí firmou Prestige foto. Jde o již známý soubor fotografií, které si doma prohlédnete a buď zaplatíte, nebo vrátíte. Pokud víte předem, že nemáte zájem, stačí, když mi vzkážete po dětech, fotit se nebudou.

 

27.9. Aj - opakování slovíček Clothes, sloveso have got, rozhovory shopping

DÚ  - připravovat se na test ze slovíček oblečení a rozhovor v obchodě (návod ve školním sešitě)

 

27.9. Č 19/3

        (v pondělí diktát 19/4)

 

26.9. - Aj sloveso HAVE GOT  s osobami I,you - krátký a dlouhý tvar, použití ve větě I have got black shoes, you´ve got a blue cap

DÚ naučit se ze sešitu nové učivo have got
příští týden test na slovíčka "oblečení"

 

25.9. M 12/65

Informace z třídní schůzky:

- Školní řád a provozní řád školní jídelny (viz www.zsvporici.cz)

- rozvrh a vyučující, současný stav výuky

- plán akcí na školní rok

- zástupce třídy v Unii rodičů (p. Martinová)

- plavecký výcvik, dopravní výchova, Soptíkovo lyžování

- akce Ovoce do škol a dotované neochucené mléko

- ještě je třeba doplatit:

    Unie rodičů                130 Kč

    kopírování a čtvrtky    70 Kč

    třídní fond                 400 Kč    (koncerty, divadla, jízdné,...)    

                                    600 Kč

 

24.9. - Aj - doplňování am,is,are do textu, nahrazení zájmen podstatným jménem, sloveso have got v Clothes shop

DÚ - přinést si pár kousků oblečení na rozhovory v obchodě s oděvy, neustále procvičovat sloveso být I am ... it is, krátké a dlouhé tvary, příští hodinu test

 

20.9. - Aj  nahrazení zájmen podstatným jménem + tvar slovesa být (např. he is = my brother is ....)

DÚ - str. 38 obrázky oblečení - napsat aspoň 3 věty, jaké má oblečení barvu (např. A scarf is black.)

příští týden test opět na sloveso BÝT v jed. čísle se zájmeny krátké a dlouhé tvary

 

20.9. M 11/60 bez prvních dvou sloupečků

 

18.9. - Aj 8. lekce opakování slovíček Clothes, test jed. číslo slovesa "být"

DÚ čtení str. 38, čtení kopírka v ŠS

 

18.9. M 10/53

17.9. Č pracovní list 6/1, 2

         Ve středu 25.9. bude tradiční cyklozávod Časovka do vrchu. Závazné přihlášky odevzdejte do pátku 20.9.!!!! (Aby vás organizátoři stihli na závod pojistit.) Prezentace od 13 h, start ve 14 h. Podmínkou účasti je vlastní cyklistická přilba a dobrý zdravotní stav.

17.9. - Aj str. 38 sloveso have got, slovíčka oblečení

DÚ - ústně čtení, příprava na test (I am, He´s.....)

 

13.9. - Aj  8. lekce str. 38 slovíčka Clothes, informace I am ten .... přeměnit na informace o osobě HE,SHE (He is ten.....),

DÚ -ústně, slovíčka oblečení

 

13.9. M 8/39 (bez odhadu výsledku)

          Ve čtvrtek 19.9.2019 se v 16 h konají třídní schůzky rodičů. (Po skončení schůzek bude v 2.B jednání zástupců Unie rodičů.)

 

12.9. Aj - konverzace spojení otázek a odpovědí, 8. lekce opakování slovíček Clothes, čtení str.38

DÚ - ústně rozhovor dvojice 3 otázky (What´s your name, How old are you, How are you), opakovat si sloveso BÝT

        příští týden test sloveso být, zájmena osobní jed. číslo

 

The Dot Day

V pondělí 16.9. se třída připojí k mezinárodnímu "puntíkatému dni" The Dot Day. Prosím podle možností o puntíkaté oblečení a doplňky. Monika Jelínková

 

10.9. Č 7/13 - doplň a napiš

10.9. Aj - opakování osobních zájmen a slovesa BE z kopírky v ŠS (he´s - he is...), otázka What´s this? It´s ........

                přprava na Vv hodinu - story www. The Dot, příští hodinu test " barvy" včetně slovíček ze slovníčku , DÚ kopírka na slovíčka

 

4.9. Č 6/7

       Opět dětem 1. st. nabízíme lyžařský kurz Soptíkovo lyžování v Olešnici v Orlických horách. Tentokrát v termínu 10. - 14. února 2020. Kurz bude probíhat v odpoledních hodinách od 13 do 17:30 h, je veden zkušenými instruktory a je vhodný pro úplné začátečníky i pro pokročilé lyžaře. Máte-li zájem, hlaste se u p. uč. Borsové nebo u tř. uč.

  • PS Hravá čeština                89
  • PS Hravá matematika         59
  • PS Hravá matematika II      59  
  • sešit 523 10x                     50
  • sešit 513 1x                         4
  • sešit 420 3x                       30
  • notýsek 644 2x                  10
  • PS Chit Chat II                  237

Prosím zaplatit                        538 Kč

 

 

5.9. Aj - opakování barev a otázek (např. How old are you - porozumění, sestavení ze slov)

DÚ - na zítra kopírka - slovíčka ze 3. tř.

        příští týden test na slovíčka - barvy

4.9. M 2/3 - PS

 

3.9. doneste si ručník!

3.9. Anglický jazyk - na příští hodinu 5.9. kontrola obaleného PS, školního sešitu

DÚ - do sešitu zezadu napsat aspoň 3 slovíčka v Aj, která najdu na obalech zboží z drogerie, potravin, oblečení ... doma

 

2.9. obalit všechny sešity a učebnice

      zjistit aktuální telefonní číslo rodičů

      zítra: Aj  Vl  Čj  Vv  M

 

Plavecký výcvik (- je povinný, neboť je součástí výuky tělesné výchovy!!!)

Probíhá v období od 9.9. do 15.11.2019 (10 lekcí)

       - poslední lekce proběhne v pátek 15. 11. 2019!

Sraz vždy v 6:45 h u školy, odjezd autobusem v 7 h.

S sebou: plavky (ne šortky nebo bermudy), mýdlo (radši sprchový gel), ručník, hřeben, gumičku na stažení delších vlasů, vhodné jsou i plavecké brýle

 

 

Potřeby žáka 4. ročníku:

- přezůvky, ručník s poutkem, plátěná taška (nebo pytel) s oblečením na TV (ven i dovnitř, PEVNÁ obuv!!!, gumička na dlouhé vlasy), kufřík (uzavíratelná krabice) na VV

- vybavený penál: 2-3x obyčejná tužka, ořezávátko, guma, pastelky (cca 12 barev), ostré nůžky se zaoblenou špičkou, 2x pero na psaní (nedoporučuji gumovací!), kružítko + náhradní tuhy!, krátké pravítko na podtrhávání, 3x velkou linkovanou podložku do sešitu

- rýsovací pomůcky: pravítko 30cm, trojúhelník s ryskou, podložka do sešitu A4 (do sešitu geometrie, vlastivědy a přírodovědy)

- Vv: temperové a vodové barvy, kelímek na vodu, štětce 2x plochý a 2x kulatý, paleta, tričko nebo pracovní zástěru, ubrus na lavici, tuš, pastelky, voskovky, suché pastely, nůžky, lepidlo (pevné v tyčince i tekuté), barevné papíry, hadřík, černý fix (liner)

 

Prázdniny končím,

s létem se loučím.

Těším se na vás, bude legrace,

nebude to však bez práce.

Čekají na vás nové úkoly,

připravené ven i do školy.

Společně vše zvládnem zas,

až přijde ten správný čas.