Občanská výchova

 
Nějaká práce se Vám nevyhne ani v občanské výchově. 
Postupně bychom měli přejít k tomu, jak je uspořádán náš stát (proč tady máme vládu, parlament, soudy, prezidenta, atp...)
Začínáme ale kapitolou "Státní symboly ČR"
Podle učebnice nebo internetu vypište všechny státní symboly, které ČR má (je jich celkem sedm). Znaky a vlajku nakreslete (u těch znaků aspoň zjednodušeně), popř. vytiskněte a nalepte do sešitu. U hymny napište, kdo je jejím autorem (hudba i text). Snažte se vše vypracovat stručně, ale kvalitně. V sešitě nešetřete místem. V učebnici vše najdete na stranách 52 - 53, na internetu například na Wikipedii.
Přehledně prosím zpracujte.
Děkuji.
O.H.
 
RODINNÁ VÝCHOVA
Od správného režimu dne se dostáváme ke zdravému stravování. Co to ale je? Na to si teprve odpovíme. 
Vašim úkolem ale bude pokusit se napsat recept na jakékoliv jednoduché jídlo, které by mohlo odpovídat zásadám zdravé výživy. Zkuste zapátrat (co je to vlastně "zdravé jídlo"?, zeptejte se rodičů, koukněte na internet, do nějaké kuchařky,...). Nezapomeňte, že správný recept by měl obsahovat seznam toho, co budeme potřebovat (suroviny) a jednoduše popsaný postup jak jídlo připravit. 
Vím, že sešity má většina z Vás ve škole a nemohl jsem Vám je vrátit. Nevadí. Napište vše na papír (prosím i o uspokojivou úpravu) a pak si to nalepíte.
Na internetu je zdrojů, ze kterých můžete čerpat, mnoho.
Já třeba vařím a peču moc rád.
Toto jsou například moje milované špagety carbonara (moc zdravé ale nejsou...): www.youtube.com/watch?v=zuT1AvSA8-8
A to je ode mě vše!
O.H.