Anglický jazyk - Zelená

 
 
Vzhledem k mimořádné situaci zde budete mít úkoly vždy na celý týden. Využívejte všech zdrojů, které jsou k dispozici. Učebnice, pracovní sešit, mcourser. Pokud někdo zapomněl přihlašovací údaje, nyní máte možnost pracovat elektronicky bez přihlášení.
Odkazy na jednotlivé lekce najdete zde:
 
 
Prosím, opakujte si slovíčka, učte se ta, která jste již zapomněli, poslouchejte písničky, čtěte knížky, dívejte se na filmy v originále. Budu se snažit vám posílat i nějaké pracovní listy. Cvičení v pracovním sešitě, která jsou z předchozích lekcí a nemáme je hotová, si dodělejte!
 
Založte si PORTFOLIO (desky/složku), do kterého budete vkládat svoji práci během domácího vzdělávání. To pak budete odevzdávat. Můžete zpracovávat v ruce i na PC.
 
Pokud budete cokoli potřebovat, můžete mi napsat na l.zelena@zsvporici.cz, jinak jsme v kontaktu na Messengeru
Těším se na vás :)
 
 

týden 30.3. - 3.4.

- napište mi na e-mail dopis z karantény v Aj dle svých možností a schopností :) Nezapoměňte na všechny náležitosti, které má dopis mít! do 6.4.
- opakujte si slovní zásobu 3.lekce a stupňování, v pátek Vám zašlu odkaz na kvíz, který je nutné vyplnit
 
 

týden 23.3 - 27.3.

Animals U3
- Animal records - vyhledej 10 světových rekordů (můžou se týkat čehokoli ...nejvyšší člověk, nejrychlejší auto, nejdelší řeka....), použij stupňování, napiš a pošli na můj email (anglicky!!!) do 27.3.
 

týden 16. - 20.3.

Animals U3

- vytvoř popis vybraného zvířete s použitím slovíček z 3. lekce, můžeš doplnit obrázkem

- napiš 15 vět o zvířatech, ve kterých použiješ druhý či třetí stupeň přídavných jmen (př. The cheetah is the fastest runner.) -prosím, poslat na můj mail do 27.3.

- Animal records uč.63/cv.3 - odpověz (odpovědi můžeš vyhledat)

- pracovní sešit - str. 14 - 19 stupňování

 

procvičování slovíček - animals

https://quizlet.com/_886ycf?x=1jqt&i=2qra1e

 
 
 
 
 
 
 
 
Připomínám, že v pondělí 16.3. (po prázdninách) píšeme na slovní zásobu k tématu Animals!!!
 
 
 
ve čtvrtek 13.12. se konají konzultace pro rodiče; zastihnete mě v učebně 8. třídy od 16.30 hod.
 
Pokračujeme v učebnici Bloggers 2, internetova podpora je stejná jako v loňském roce. Žáci se můžou do svých účtů přihlásit i z domu a to na adrese: www.mcourser.cz
 
 
Každé úterý píšeme pětiminutovku na slovní zásobu!!!!
 
7.1. v pondělí 20.1. píšeme opakovací práci na učivo 1. lekce (slovní zásoba; spojky - and, but, because; modální slovesa - must, mustn´t, can...)
 
4.12. opakujeme přítomný čas, slovní zásoba - sports, adjectives
 
3.10.     Opakovací test na přítomný čas prostý dopadl velice špatně, prosím o  důslednější domácí přípravu - především ověření znalostí písemně nebo přezkoušením. Většina dětí se neumí učit. Slovíčka je nutné učit se s tužkou a papírem!!!!!
 
1.10.     Opakujeme přítomný čas prostý a průběhový