Český jazyk

Prosím zejména u slabších žáků a kontrolu osvojených znalostí. Stále bojujeme s vyjmenovanými slovy, pády, vzory podstatných a přídavných jmen a od minulého roku i s větnými členy. Jde pouze o memorování a někteří žáci ještě stále neumí dané učivo 1. stupně!!!! Budeme navazaovat a prohlubovat znalosti a v takových případech pak žáci nebudou novému učivu rozumět a zvládat ho.

Děkuji

Žáci píší pravidelně 1x týdně pravopisné cvičení, a to vždy v úterý. Kromě toho budeme psát 1x za měsíc v tento den diktát, který bude předem oznámený.

Každou středu pak žáci dostávají domací úkol - písemný z učebnice nebo pracovního sešitu. Na základě domácího úkolu budeme psát pravopisné cvičení, zaměřené na stejné nebo podobné jevy.

Součástí literární výchovy bude i povinná četba, seznam bude upřesněn do konce září.
Žáci si četbu zaznamenávají do čtenářských deníků, které mají již z předchozího školního roku, nebo si založí sešit/deník nový!

Čtenářský deník:
1) Karel Čapek - Povídky z jedné a druhé kapsy (1 povídka z jedné kapsy a 1 povídka z druhé kapsy)
2) Ivan Olbracht - Biblické příběhy ( 3 příběhy)
3) Eva Vrchlická - Z oříšku královny Mab (1 drama)
4) Fantasy/Sci-fi - např. Harry Potter, Pán prstenů, Letopisy Narnie, Karlík a továrna na čokoládu, knihy J. Verna atd. (velká část je i zfilmována - pro méně čtivé žáky)
5) jakákoliv volitelná knížka

Termín odevzdání - do konce května!!!!!!!!