CO SE DĚJE VE ŠKOLE

Kultura je pro nás důležitá, a tak se všichni naši žáci zúčastnili hudebního představení skupiny Forrest Gump. Děti z prvního stpuně si zazpívaly folkové písničky a děti z druhého stupně písničky The Beatles.

V rámci přípravy k volě povolání se naši žáci deváté třídy zapojili do projektu technika do škol. Úterý 21.11.2023 bylo věnováno technickým oborům, konkrétně 3D tisku. Na parkoviště vedle školní jídelny dorazil až z Buchlovic kamion s mobilní učebnou plnou 3D tiskáren, kde si naši žáci mohli vyzkoušekt projekci a 3D tisk. Součástí výuky byla i...

V úterý 14.11.2023 jsme se za nevlídnéo počasí vydali do Všestar na dějepisnou exkurzi do místního archeoparku. Počasí se naštěstí umoudřilo, a tak jsme si mohli vyzkoušet všechny venkovní nabízené aktivity: mletí obilí, lov mamuta oštěpem, broušení pazourkových úštěpů, sekání kamennými sekyrami i orbu za pomocí dřevěných nástrojů. Ve vnitřním...

Ve středu 8.11. 2023 proběhl v tělocvičně naší školy turnaj ve florbalu mladších žáků. Za naší školu startovala dvě družstva. Vítězem se stalo družstvo Červeného Kostelce naše A družstvo skončilo na druhém místě a B družstvo na 5. místě z celkového počtu sedmi týmů.

Letošní podzim byl plný třídních akcí. Ve čtvrtek 12.10. jsme se vydali do Vysokova podpořit akci Modré nebe nad Náchodem, kde se představily složky Armády ČR. Ve středu 1.11. jsme si vyšli k rozhledně Signál a pouštěli draky. Vítr moc nefoukal, ale nám to radost nezkazilo - strávili jsme si spolu odpoledne za krásného podzimního počasí. V pátek...

Žáci se v hodinách anglického jazyka zúčastnili Wocabee šampionátu, kdy ve výukové aplikaci sbírali body za procvičování slovíček. Žáci 5. ročníku ze skupiny p.uč, Jandáčkové se umístili na skvělém 3. místě v okrese a postupují tak do krajského kola, který se uskuteční 6. - 10. 11. Přejeme hodně úspěchů v dalším kole!

Naše škola se zapojila do 5.ročníku inovativní soutěže pro školy Jazykový WocaBee šampionát.

Žáci 8. a 9. ročníku navštívili knihovnu městyse, kde společně zjišťovali, jak se nejlépe zorientovat v informacích či co je to komiks a jak vzniká.

Jako každý rok, i letos, jsme si připomněli výročí vzniku Československé republiky u pomníku padlých ve Velkém Poříčí. Spolu s panem starostou a paní místostarostkou položili žáci 9. třídy kytici, věnec a zapálili svíčky, abychom uctili naše spoluobčany padlé v 1. světové válce.