Návštěva školy ve Sloném

20.10.2013 12:20

Návázání kontaltu se žáky ve Sloném

Ve středu 9. října jsme již podruhé navštívili školu ve Sloném. Jednalo se o akci v rámci projektu o spolupráci pohraničních škol. Jde o to, že čtyřikrát pojedou naši žáci (vždy 20 z prvníhoa 20 ze druhého stupně) do Polska sportovat.

Kromě žáků naší a polské školy se do sportování zapojili také žáci z Hronova. Na nově vybudovaném hřišti jsme soutěžili, hráli přehazovanou a kopanou. Každá disciplína měla jiného vítěze. Jednou to byli žáci z Hronova, dvakrát žáci ze Sloného a jednou jsme zvítězili my.

Nejvíc mne zaujal samostatný zájem polských dětí nejen o sportování, ale především o navázání kontaktů s našimi žáky. Chlapci si sami zorganizovali soutěž v „páce“, děvčata se starala o výměny telef. čísel a mailových adres.

Myslím, že jsme si dopoledne skvěle užili!

Zpět