Školní rok 2018/2019

Akce Strašidelná světýlka

Fotky z akce naleznete na stránkách:    https://knihovnapetra.rajce.idnes.cz/Strasidelna_svetylka/

Letos se tato akce konala podruhé a bylo milým překvapením, jak hodně lidí přišlo, abychom společně prožili večer se svými dětmi a kamarády. Jelikož jsme nepočítali s takovou hojnou účastí, omlouváme se za čekání na začátku. Jelikož bylo vše bylo připravené na 15 týmů, tak v průběhu došly i indície potřebné k závěrečnému luštění. Všem děkujeme za trpělivost a schovívavost. Nicméně rodiče i děti, které zajišťovali úkoly na stanovištích, projevili velkou dávku kreativity a nenechali se ničím zaskočit. V cíli se účastníci sešli v místní Sokolovně, kde na každého v masce čekala drobná odměna a také bohaté občerstvení, které přinesli rodiče zúčastěných dětí. Největším zážitkem pro děti byla diskotéka, kterou úžasně moderoval F.Škvrna. O zábavu se postaraly rodiče z Rodičovské unie, kteří roztančili celý sál. Nejlepší odměnou pro nás organizátory bylo vidět rozesmáté obličeje dětí a spokojené rodiče. Výzdobu připravily p.učitelky 1.stupně, které s dětmi vyráběly různé strašidelné postavičky z papíru, světýlka z lahví nebo různé zdobené řetězy. Velké poděkování patří naší knihovnici p.Bartlové za pomoc při organizaci a propagaci školních akcí a také fotografovi p.Strnadovi.

Akce Toulky pohádkovým lesem

V sobotu 22. září se ve Velkém Poříčí konaly Poříčské slavnosti aneb Toulky pohádkovým lesem. Počasí nám tentokrát vydrželo bez deště, a tak jsme si celé odpoledne všichni krásně užili. Vkládáme pár fotek z celé akce. Všechny jsou kompletně k prohlédnutí a případnému stažení na odkaze: https://knihovnapetra.rajce.idnes.cz/Toulky_pohadkovym_lesem/

Pokračování fotek z akce městyse Velké Poříčí, SDH Velké Poříčí a Unie rodičů při ZŠ velké Poříčí, tentokrát více ze stanovišť.https://knihovnapetra.rajce.idnes.cz/Toulky_pohadkovym_lesem_-_2._dil

1.schůzka

Dne 20.9. se konala 1.schůzka členů v letošním roce, přítomni byli také nově zvolení členové tříd1.A a 1.B, bohužel zástupci 8. a 9.A a 9.B se nezúčastnili. Projednával se plán akcí na letošní školní rok a důležitým bodem bylo jednání o novém názvu.

Z různých návrhů jsme nakonec vybrali a shodli jsme se na názvu Rodičovská unie. Tento název bude podán k projednání na setkání Školské rady a poté zapsán v rejstříku.

Důležití členové Unie:  p.Rajsnerová (předsedkyně), p.Brahová (pokladník a admistratitivní pracovnice)

V sobotu 22.září se budou konat Poříčské toulky (odložené ze soboty 1.září kvůli špatnému počasí), respektive Toulky pohádkovým lesem. V letošním roce bude odpoledne určeno hlavně dětem mladšího školního roku, ale jsou vítány i děti předškoního věku. Začátek akce je ve 13 hodin v prostoru za budovou dobrovolných hasičů. Děti a rodiče se mohou těšit na procházku po Poříčí s plněním úkolů na stanovištích, kde je budou čekat různé pohádkové postavy. Za splnění každého úkolu děti dostanou žeton a v cíli je pak budou moci proměnit za věcné ceny. V doprovodném programu se můžete těšit na zpívání dětí z MŠ, ukázku zásahu hasičů, malování na obličej, dětský kolotoč, jízdu na raftu. Občerstvení je zajištěno.

Další akcí budou Strašidelná světýlka, které se konají v pátek 26.října. Sraz je u školy v 18 hodin. Přijďte v maskách a vezměte s sebou světýlka, aby jste na cestě do neznáma neztratili směr. Kdo přijde v masce, dostane v cíli drobnou odměnu. Uvítáme jakékoli občerstvení. Předpokládaný konec akce je ve 21 hodin. Těšíme se na Vás.

Školní rok 2017/2018

Dne 21.6.2018 se konala poslední schůze členů Unie rodičů v tomto školním roce. Hlavním bodem bylo zvolení nového předsedy, jelikož dosavadní předsedkyně paní A. Křovinová k 8.6. na tuto funkci rezignovala. Děkujeme jí tímto za její práci a čas, který tomu věnovala.

Do funkce nového předsedy byla navržena paní M. Rajsnerová a všemi přítomnými (12 členů) byla jednomyslně zvolena. Z legislativních důvodů bude muset dojít ke změně názvu Unie rodičů. Projednávat se to bude na první schůzce v září, protože budou také přítomni noví zástupci některých tříd.

Děkujeme dětem, rodičům a všem přátelům školy za spolupráci při našich akcích a přejeme krásné léto.