Lyžařský kurz žáků 7. třídy

11.03.2024

Týden před jarními prázdninami jsme s dětmi ze 7. třídy vyjeli lyžovat do Krkonoš, do Javořího dolu, na chatu Dakotu. Pec nás přivítala celá v zeleném, což nevěstilo nic dobrého. Místo brouzdání sněhem jsme se klouzali v blátě až téměř k chalupě. Ve vyšších polohách sice sněhu trochu přibylo, ale na lyžování u chalupy, na našem vleku, to nebylo. Přes sjezdovku tekl potok, před chalupou a na několika místech sjezdovky bylo vytáto a nájezd na pomičku byl bez sněhu úplně. Nezbylo nám tedy nic jihého, než vyrazit na veřejnou sjezdovku. A aby toho nebylo málo, nevydařilo se ani počasí. Pondělí dopoledne a ve čtvrtek dokonce celý den pršelo tak vydatně, že nebylo možné "vystrčit nos ze dveří". Museli jsme tedy ve čtvrtek zůstat na chalupě a věnovat se lyžařské teorii. Dokonce i na běžky bylo málo sněhu. Nad Zahrádkami a v okolí Pražské boudy se běhat na lyžíách sice dalo, ale sníh byl nekvalitní, špinavý, místy ted, potoky a vrstva spadaného jehličí. I přes všechny tyto nesnáze jsme si ale "lyžák" užili.