Návštěva z Anglie

24.10.2023

Letos jsme již podruhé mohli přivítat v naší škole, konkrétně ve 4. a 7. třídě návštěvu přímo z Anglie. Podařilo se to díky našim žákyním Lucce a Míše Líbalovými, protože jejich teta Marcela Líbalová a její dcerka Freya Gumm s tatínkem bydlí v městečku Chatham blízko Londýna. Paní Marcela je navíc bývalou žákyní naší školy a ráda se k nám vrací, tak jsme domluvili setkání. I když jsou Freye pouze 4 roky, tak mezi ní a dětmi proběhla kvalitní anglická konverzace, občas velmi vtipná. Ve 4.třídě jsme společně seznámili děti, jak probíhá výuka abecedy z pohledu fonetiky (Freya ještě nepíše, takže jen zvuková stránka jazyka) a v 7.třídě jsme si zahráli na schovávanou, takže jsme si zopakovali předložky a pak jsme používali osobní otázky, tzv.Wh-questions. Už teď se těsíme na další návštěvu!