Anglický jazyk

V letošním roce začínáme s výukou angličtiny. Výuka probíhá podle pracovní učebnice Academy Starters, nakladatelství Macmilllan. Tato učebnice vám již zůstane. Nebudete ji na konci roku odevzdávat.

K této učebnici je připojena online podpora, do které se, prosím, s žáky zaregistrujte pomocí unikátního kódu, který najdete na deskách učebnice.

Návod na registraci učebnice a stránky zde:

Macmillan Education Everywhere- how to register as a student

1. část videa je pro uživatele, kteří znají svůj přístup (jméno + heslo) a pouze přidají nový kód z knihy (Your access code)

2. část je pro nově se registrující nebo pro žáky, kteří své přístupové údaje zapomněli.

Prosím, abyste děti na angličtinu vybavili deskami A4 s několika vloženými eurofoliemi pro ukládání kopírovaných materiálů.


5.-9.2. bude Soptíkovo lyžování. Zájemce prosím o SMS zprávu nebo lísteček s přihlášením. Info zaslala paní uč. Borsová.

Dobrý den,
posílám informace ohledně Soptíkova lyžování, které proběhne 5. - 9.2.2023. Cena kurzu je 2980,- a je možnost si půjčit lyže helmu, boty, hůlky - poplatek činí 400,- /týden. Ke konci října mi z lyžařské školy přijde odkaz na online přihlášení, tak Vám ho pošlu přes Bakaláře a dám ho i na hlavní stránku webovek školy. Pokud máte zájem, napište, prosím, třídním učitelům do konce září. Děkuji, s pozdravem. I.Borsová


19.9. Prosím, pokud máte zájem o některý ze školních kroužků, zaregistrujte se přes stránky Domina v Hronově

29.9.2023 ředitelské volno

Plánované akce ve školním roce:

6.-7.10. spaní ve škole

říjen Muzeum Náchodska

prosinec Vánoční Potštejn

5.-9.2. Soptíkovo lyžování

květen Hasík - preventivní program HZS

14.9. si vás dovoluji pozvat na rodičovskou schůzku, která proběhne 14.9.2023 v 16.00 ve třídě 2.B

Vybíráme:

Pracovní sešity, sešity    972,- (oprava) , kopírování + Unie rodičů 250,- Celkem k úhradě 1222,- - Prosím o úhradu na třídní schůzce 14.9.Vítám vás v novém školním roce.

Od 5.9. budeme učit podle rozvrhu třídy.

Vyučující: Mgr. Monika Heinzelová - Čj, Aj, M, Prv, Pč; Mgr. Adéla Gultová - Hv, Mgr Jana Škopová - Vv, Mgr. Pavel Lokvenc - Tv

4.9. dú - doplnit stránku s osobními údaji v notýsku; sníst nanuk a do školy přinést čisté dřívko; do 11.9. obalit sešity a učebnice a nakoupit pomůcky (stírací tabulka + fix, pevná folie A4, A5 na vkládání a doplňování pracovních listů)


K dispozici je nový školní časopis TAM TAM v ceně 20 Kč. Máte-li o něj zájem, pošlete prosím zítra peníze.

Ve čtvrtek si děti přinesou tašku nebo aktovku na učebnice do II. třídy a na košíček z lavice.

Fotografie z návštěvy hasičů najdete v tř. informacích 1. A třídy.

Řádný zápis do školní družiny proběhne ve středu 30. 08. 2023 od 16:00 do 17:00 h ve školní družině.

Čtvrteční dopolední radovánky, které jsme si užili :-).

V pondělí 26.6. se jdeme podívat na Den otevřených dveří k profesionálním hasičům ve Velkém Poříčí.

S sebou: jen batůžek, svačinu, pití, sportovní oblečení, pokrývku hlavy, pevnou obuv a dobrou náladu:-)

27.6. proběhne na hřišti za školou Poříčský čtyřboj.

Za 1.A a 1.B byly vybrány děti:

Dívky: Sára Klabníková, Johana Matoušková, Karolína Vaisarová, Mirra Kulynych, Anna Zocherová,

Náhradnice: Kristýna Šimková

Chlapci: Šimon Kuřátko, Václav Jüptner, Max Kratochvíl, Oliver Moravec, Jakub Buchar,

Náhradník: Marek Hosnedl

Všechny děti i ty, které nebudou závodit: batůžek, sportovní oblečení, pevnou obuv, pokrývku hlavy, svačinu, dostatek pití

Zítra (22.6.) po 10. hodině bych vzala děti k nám domů do bazénu (hloubka 100 cm). Pokud s tím souhlasíte, dejte dětem plavky a ručník, případně opalovací krém. Pokud by se někdo nekoupal, může si hrát na zahradě.  Šancová

Zítra (21.6.) si rozdáme výkresy. Děti na ně potřebují větší tašku.

Za fotografie vybíráme od každého 90,- Kč, pouze od Aničky 120,- Kč.                                                            (Velká fotografie celé třídy stojí 60,- Kč, malá s kamarádem 30,- Kč.)

V úterý 20. června se budeme společně fotografovat

Naše indiánské čelenky 

Vyúčtování školního výletu

vstupné do zámku:     110,- Kč                                                                                                                                    vstupné do minizoo:    40,- Kč                                                                                                                                    autobus:                     260,- Kč

Celkem: 410,- Kč. 10 Kč vezmu pro každého ze zbytku třídního fondu, kde je v současné době 130,- Kč. Po odečtení 100,- Kč (jelo 10 dětí) zbylo v tř. fondu 30,- Kč, za které koupím dětem bonbóny.

VÝLET - ČASTOLOVICE


14. června se sejdeme před školou v 7:15 hodin a v 7:30 h odjedeme do Častolovic. Děti budou s sebou potřebovat batůžek, jídlo a pití na celý den, pláštěnku, pokrývku hlavy, sportovní oblečení, případně kinedryl a kapesné. Návrat plánujeme cca v 15:00 hodin.

Dne 14. června pojedeme autobusem na školní výlet do Častolovic. Navštívíme zámek, park a minizoo. Na autobus a vstupy vybíráme 400 Kč. Bližší informace ještě sdělím. Od paní uč. Pitašové jsem převzala třídní fond, ve kterém bylo 880 Kč. Z těchto peněz jsme zaplatili divadlo v Hronově a autobus (750 Kč). Zůstatek činí 130 Kč.

V pátek 26. května byly děti pasovány na čtenáře - viz fotogalerie

26.5.      Dne 2.6.  proběhne ve škole akce Napříč školou. Děti                           přijdou ustrojené na ven dle počasí a budou mít pouze                       svačinu a pití.

Divadlo 16.5.2023
Divadlo 16.5.2023

19.5.  

JAK FUNGUJE ŠKOLNÍ JÍDELNA

aneb setkání zaměstnanců naší školní jídelny s rodiči žáků a veřejností.

Ve čtvrtek 25.5.2023 v 16.00 hod. máte možnost seznámit se s chodem, pravidly provozu školní jídelny. V rámci setkání budete mít možnost ochutnávky některých jídel, diskuse se zaměstnanci školní jídelny.

Na setkání se těší zaměstnanci školní jídelny a vedení školy

17.5.

AKCE ŠKOLNÍ DRUŽINY A ŠKOLNÍHO ŽÁKOVSKÉHO PARLAMENTU

10.5.

Příští úterý 16.5. jedeme do JD Hronov na pohádku Malá adršpašská víla - cena představení 50 Kč + záloha na autobus 20 Kč. Peníze vezmu z třídního fondu. 

5.5.

Seznam bylin, které se sbírají na naší škole v květnu a červnu 2023:

bez černý květ

bříza list

kontryhel nať

kopřiva nať

pampeliška list

podběl květ

sedmikráska květ

Byliny odevzdávejte (dobře usušené, podepsané, zvážené) p. uč. Macháčkové a Heinzelové v úterý a pátek od 7.40 do 7.55

v 1. patře budovy ZŠ, ukončení sběru bylin a pomerančové kůry 16.6.2023.


4.5. Zítra půjdeme na vycházku k rybníku. Děti mohou přijít do školy ve sportovním ustrojení. První dvě hodiny se budeme učit.

28.4. V případě příznivého počasí budeme chodit na tělocvik ven. Děti potřebují vhodný cvičební úbor.

25.4. Naposledy připomínám, že potřebuji potvrzený lístek do knihovny od Natálky a nově od Toníka, který byl nemocný.

24.4. Byliny a pomerančovou kůru škola vybírá pouze do 16.6. V pozdějším termínu to již nebude možné.

24.4. Lístek do knihovny ještě připomínám rodičům Olíka a Natálky.

19.4. Připomínám, že od některých dětí nemám zpět vyplněný lístek do knihovny. Jedná se o Miu, Olíka,                    Natálku a Káju. Podepsaný papírek pošlete zpět  i v případě, že si nepřejete vystavit pro své dítě                      čtenářský průkaz. Je na první rok zdarma a není nutné ho prodlužovat.

17.4.

Prosím, aby rodiče dětí, které byly v sobotu v kině, zaslali 10 Kč za vlak. Děkuji Š.


14.3.

PROSÍM, ABYSTE DALI DĚTEM DO ŠKOLY KAPESNÍKY. 

Fashion week ve dnech 29.3. - 31.3.

Fashion week ve dnech  od 29. do 31. 3.
Fashion week ve dnech od 29. do 31. 3.

8.2. Soptíkovo lyžování 27.2. - 3.3.

Ve čtvrtek 16.2. v 15:30 se koná v 1.A schůzka k organizaci lyžování Jste srdečně zváni, Iveta Borsová

Podrobnější informace zde: https://docs.google.com/document/d/1Rm8yBP5o0CacjYknv32UugdF9wj9eldJ/edit?usp=share_link&ouid=106514389090694473371&rtpof=true&sd=true


1.12.30. 11. 

V pátek 2. 12. pojedeme navštívit Ježibabku do Perníkové chaloupky (Ráby u Pardubic). Seznámíme se s výrobou perníku a poslechneme si v netradičním podání vyprávění pohádky "O Perníkové chaloupce". Také se půjdeme podívat do nebe a svezeme se i klouzačkou do pekla :-)

Oběd na tento den není potřeba odhlašovat.

S sebou: batůžek, svačinu, pití, igelitový pytlík pro případ nevolnosti, popř. Kinedryl , přiměřené kapesné (je možno si koupit dekorativní perníčky, perníky k jídlu a občerstvení).

Sraz v 7, 15 před školou!

23. 11.

Prosím, zda bysta mohli během příštího týdne poslat něco malého ( bonbón, čoko, maličkost ) do adventního kalendáře. Je nás 11. Děkuji

21. 11.

Ve čtvrtek 24. 11. jedeme do Domina - zážitkové dopoledne. Prosím o 70 .- Kč na vstup a 18 Kč na autobus. Pošlete ve středu, protože zítra nejsem ve škole ( rodinné důvody ). 

Ve čtvrtek se sejdeme ráno v 7, 45 hodin před školou. děti, které chodí do družiny si vyzvednu. S sebou budou mít v batůžku svačinu a pití, ze šatny si tam ráno přidají boty na tělocvik, protože budou lézt na Bouldrovce. Pojedeme autobusem v 8, 05 h. a zpátky v 11, 47 h. Pak půjdou normálně na oběd a do družiny. Sportovní oblečení !

1. 11.

Jak by mělo vánoční foto vypadat jsem Vám poslala do emailu.

31. 10.

2.11. máme v Multimediální učebně divadlo. 60,-/žák - peníze zaplatím z třídního z fondu.

7. 12. přijde p. Hurdálek opět fotit vánoční foto. Kdo má zájem, vyplní lísteček, který vlepím dětem zítra do notýsku. pokud nechcete, proškrtněte.


Dnešní den plný sladkostí a také úkolů si děti užily.
Vážení rodiče,

    včera proběhlo ustavující zasedání  zastupitelstva naší obce, kde jsem byla zvolena do funkce místostarostky. Pro Vaše děti se tím nic nemění, ve škole budu i nadále učit do konce pololetí tohoto školního roku ( t.j. do 31. 1. 2023 ). Poté děti převezme jiná kvalifikovaná paní učitelka. Vedení školy nepočítá s tím, že by třídy v tomto školním roce spojilo. 

    Děkuji za pochopení, s pozdravem J. Pitašová

25. 10.

V pondělí 31. 10. si uděláme ve třídě " Strašidelnou módní přehlídku " spojenou s plněním strašidelných úkolů. Pokud máte doma strašidelný kostým nebo alespoň klobouk nebo plášť, ať si je děti přinesou. 

4. 11 . jste srdečně zváni na " Strašidelný rej " - viz. webové stránky školy


17.10.

V pátek 21.10. se v rámci TV a PRV uskuteční DRAKIÁDA :-). Kdo má draka a může přinést, prosím, přineste. Kdo nemá, vůbec nevadí, bude létat (popř. běhat) se spolužákem.

7. 10.

Dušičková soutěž - "Strašidýlko Emílek" - vyrobit strašidýlko z přírodního materiálu, které se dá zavěsit, označit jménem a třídou a přinést do pátku 21. 10. Je to dobrovolné.

3.10.

Dobrý den,

1.hodina anglického jazyka se koná v úterý 4.10. ve 12.45. Děti s sebou potřebují pouze penál. Materiály jsou objednané, děti je dostanou ve škole na 2. hodině. Děti, které chodí do družiny, si vyzvednu. a po hodině zase odvedu. Pokud chodí někdo na oběd domů, tak prosím počkat v daný čas v přízemí na lavičce naproti 1.A. Počet přihlášených dětí je 8, tak se kroužek ve čtvrtek konat nebude. Omlouvám se, že píšu až teď, já posílala informace přes aplikaci Bakaláři minulý týden, ale neuvědomila jsem si, že ji ještě nepoužíváte. Těším se na setkání s Vašimi dětmi, Iveta Borsová.


23.9.22. 9.

Děti, které se přihlásily na "Podzimní pochod", dostaly dnes mapy a kupóny.

21. 9.

Prosíme ještě jednou rodiče, aby vedli své děti k samostatnosti a nechodili s nimi do šaten, do školní družiny ani do tříd. 

PODZIMNÍ POCHOD - PO STOPÁCH NAŠICH SLAVNÝCH PŘEDKŮ

sobota 24. 9. - středa 28. 9., čas libovolný, start: ZŠ Velké Poříčí, cíl: hospoda Na Kopci vysoká Srbská

Procházka s rodinou nebo s kamarády s plněním soutěžních otázek, orientace podle mapy, kterou společně s instrukcemi a kupónem na občerstvení si děti můžou vyzvednout ve škole ve čtvrtek a v pátek u p.uč.Borsové ve sborovně.

( Omlouvám se, na toto jsem včera na třídní schůzce zapomněla ).

15. 9.

V úterý 20. 9. Vás zvu na třídní schůzku. Sejdeme se v 16, 00 hodin ve třídě. Kdo bude chtít, může zaplatit - kopírování 100 Kč, Rodičovská unie 150 Kč, 50 Kč sešity + 200 Kč do třídního fondu. Celkem 500 Kč. Děkuji

14. 9.

V pondělí bude prohlídka dravců, prosím, kdo ještě neposlal peníze - vstupné, aby přinesl do pátku! Děkuji

Tento pátek končí výuka v 11, 30 hodin.

6. 9.

Děti mají v notýsku nalepený lístek ohledně fotografování, pokud máte zájem, prosím vyplňte, peníze zatím neposílejte.

19. 9. proběhne školní akce Seiferos - přehlídka dravců na fotbalovém hřišti. Akce začíná v 10, 45 hodin, počítejte s tím, že se možná trochu protáhne a na oběd půjdou děti později. Vstupné je 70 Kč.


5. 9.

Od zítra budou už děti chodit ráno ze šatny do třídy samy bez doprovodu rodičů, děkuji.


1. 9. 2022


Vážení rodiče,

  posílám souhrn informací z prvního školního dne.

- vyplnit dotazník vložený do velkého notýsku

- vyplnit údaje ve velkém notýsku na první stránce

- vše obalit a přinést zpět do školy

- všechny pomůcky pokud možno podepsat, nejlépe i přezůvky, cvičební úbor, věci v kufříku

- kufříky zatím nenosit

 - prřinést pouze mazací tabulku a fix, nůžky a lepidlo - dát do košíčku

- zítra do tašky penál, svačinku, pití, vyplněné papíry, obalené sešity - pokud stihnete, nezapomenout přezůvky

- příští týden v pondělí přinést cvičební úbor, pokud bude hezky, tak mít věci a boty na ven

- všechny ostatní informace se dozvíte na třídních schůzkách 20. 9. od 16, 00 hodin

- sledujte web.stránky a kolonku Domácí úkoly


Ještě jedna informace - poslední hodina končí v 11, 40 h. Pak jdou děti na oběd event. domů.