Rodičovská unie 2020-2021


Poděkování

Děkujeme za skvělou práci p. Jitce Brahové, která do letošního roku aktivně pracovala jako účetní Rodičovské unie a svým aktivním přístupem byla vzorem pro ostatní.  Její práci převzala p. Iva Boukalová, které přejeme hodně elánu pro další školní rok.


Jedinou akcí v loňském roce, kde spolupracovala Rodičovská unie na programu s Městysem ve Velkém Poříčí byly tradiční Poříčské slavnosti 2.9.2020.


Poříčské olympijské hry

6.dubna 1896, Athény, Řecko - 1. mezinárodní olympijské hry.

5.září 2020, Velké Poříčí, Česká republika - 1. poříčské olympijské hry.

Na prvních letních olympijských hrách soutěžilo 245 sportovců ve 43 soutěžních disciplínách devíti sportů. Členové Rodičovské unie při ZŠ Velké Poříčí, žáci i učitelé připravili pro děti 10 soutěžních disciplín, aby se připomněla a udržela olympijská myšlenka sportu v rytířském duchu, bez dopingu a drog.

Akce se konala za podpory Městyse Velkého Poříčí, SDH Velké ho Poříčí a MAS Stolové hory.

Her se aktivně zúčastnilo 87 závodníků různých věkových kategorií, kteří byli doprovázeni a povzbuzováni svými kamarády, rodiči či prarodiči. Pořadatelé i soutěžící se snažili dodržovat zásady sportovního ducha a fair play. Každá disciplína byla připravena tak, aby si ji děti užily a zároveň museli použily své sportovní dovednosti.

Po úvodní řeči pana starosty Jana Krále byla zapálena olympijská pochodeň, kterou si předali

3 žáci ZŠ - účastníci olympiády mládeže, Aneta Gultová, Bára Ficencová a Jakub Šolín. Poté děti i pořadatelé složili slavnostní olympijský slib, byla vyvěšena vlajka Velkého Poříčí a vlajka olympijských her. Každý sportovec byl odměněn za své výkony a přístup perníkovou medailí z cukrářské dílny paní Boháčové a pamětním listem za účast.

Nejkrásnější bylo vidět rozesmáté tváře dětí, spokojené rodiče i pořadatele a navíc nám během plnění disciplín svítilo sluníčko. Po zakončení her zábava pokračovala v prostoru za hasičskou zbrojnicí, kde dobrovolní hasiči připravili občerstvení a k poslechu hrála skupina Zleknutí.

Děkujeme účastníkům, rodičům i pořadatelům za pěkně připravenou akci a těšíme se na viděnou!

Za Rodičovskou unii Iveta Borsová

Foto ke shlédnutí zde: https://atevi22.rajce.idnes.cz/Poricske_olympijske_slavnosti_5.9.2020