CO SE DĚJE VE ŠKOLE

V pátek 20.10. 2023 navštívili žáci čtvrté a páté třídy Prahu. Prošli jsme se po památkách jako například Karlův most, Zlatá ulička, Orloj, Valdštejnská zahrada nebo Pražský hrad. Počasí nám moc nepřálo, ale i tak jsme toho hodně viděli a dozvěděli se spoustu zajímavostí.

Žáci první třídy navštívili divadlo Dr. Josefa Čížka v Náchodě. Pohádka O chaloupce z perníku se všem moc líbila.

Ve čtvrtek 19.10.2023 jsme se zúčastnili Běhu do zámeckých schodů v Náchodě. Za naši školu startovala tři desetičlenná družstva (5 chlapců + 5 dívek) za 4.a 5.tř, 6. a 7. třídu a 8. a 9. třídu. Nejlepší umístění dosáhli jednotlivci Honza Jüptner a Vendula Šrůtková, oba obsadili 3. místo. Výsledky jsou k nahlédnutí zde.

6.10.2023 proběhlo "spaní ve škole" tříd 2.A a 2.B. Jednalo se o podvečerní program, přespání ve třídě v přinesených spacácích a ranní předání rodičům. Moc jsme si to všichni užili.

Procházky s plněním otázek ohledně zajímavých míst ČR se zúčastnilo hodně dětí, jejich rodičů a kamarádů. Jsme velmi rádi, že Vás akce bavila a děkujeme všem za účast. Zpět se nám dostalo 67 odpovědí, z toho bylo 49 správných a 18 neplatných z důvodu chybějícho podpisu, nesprávné nebo chybějící odpovědi (kvůli nějakému záškodníkovi). Bohužel se...

Žáci 7. třídy naší školy vyjeli do Náchda na zámek, na vdělávací program Bourání hranic. V náchodské galerii jsme si prohlédli dvě výstavy, výstavu konceptuálního umění Aksamitová místa a výstavu Svoboda sqaure. V rámci výtvarné činnosti jsme postali a zbourali zeď na námi vybrané téma: dobro a zlo.

Velká gratulace patří dívkám z 8. a 9. třídy, které naši školu reprezentovaly v krjaském kole přespolního běhu v Jičíně. E. Gultová, N. Kratochvílová, A. Hejnová, K. Rajsnerová, Š. Mílová a V. Šrůtková se umístily na krásném 2. místě.

V úterý 3.10.2023 jsme se zúčastnili okresního kola v přespolním běhu. Za naši školu startovala tři družstva: mladší a starší žákyně a mladší žáci. Největšího úspěchu dosáhlo družstvo starších žákyň. V celkovém součtu umístění prvních čtyř mělo naše družstvo nejnižší výsledek a tak dívky vystoupily na bedně na první místo a tím si zajistili postup...

V hodinách anglického jazyka nejde jen o výuku cizího jazyka, ale hodí se i další dovednosti dětí. Ve 4.třídě jsme k tématu "Welcome to the circus" viděli ve třídě zajímavá vystoupení. Elen Krtičková can do magic tricks with paper. František Kubiš can juggle. See photos!

Ve středu 20.9.2023 proběhl již 11. ročník cyklistického závodu pro žáky naší školy. Letošními pořadateli byla ZŠ Velké Poříčí a Městys Velké Poříčí. Za krásného počasí si své síly změřili žáci 1. - 9. třídy na cca 460 m dlouhé trati vedoucí od školy k obřadní síni. Letošním rekordmanem se stal Vojta Polák z 9. třídy v čase 1:11.